Właściwości witaminy B3 w dietoterapi

Niejako sama chemioterapia nie wystarczyła, stwierdzasz w przyszłości, że Swoje ręce jak i również nogi swędzą… pieką… jak i również strzelają pochodzące z nich iskry “elektryczne”.

Wówczas nie Twa wyobraźnia. Wówczas bardzo praktyczny stan określany mianem “neuropatią obwodową wywołaną chemioterapią” (CIPN). Na jej efekcie miewasz uczucie, jakby na Twoich stopach wybuchały drobne petardy.

Twój lekarz ma możliwość próbować odszukać silniejsze medykamenty przeciwbólowe… Jednak może wówczas być bilet w pewną stronę do odwiedzenia jeszcze POTĘŻNIEJSZEJ liczby prac niepożądanych.

Jakkolwiek zgodnie z najlepszym badaniem, zdołasz być mógł pokonać nerwobóle spowodowane chemioterapią, zmieniając zwyczajnie swoją dietę.

Witamina B3 w zwalczaniu bólu

Po badaniu opublikowanym w czasopiśmie PAIN sprawdzono, że witamina B3 (czyli niacyna) ma możliwość zapobiegać bólom neuropatycznym spowodowanym przez środek do chemioterapii, paklitaksel, wykorzystywany najczęściej w sytuacji raka balony i jajników.

Naukowcy za pośrednictwem tydzień podawali szczurom laboratoryjnym dzienne dozy witaminy B3. Następnie spróbowali wywołać słabości bólowe, podając im paklitaksel (na jednostek wpływa pan w ów sam sposób).

Okazało się, że witamina B3 zatrzymała CIPN, nim się rozpoczął! Szczury nie zaakceptować wykazywały jakichkolwiek bądź oznak nasilonych reakcji bólowych w porównaniu wraz z szczurami przyjmującymi paklitaksel wyjąwszy suplementacji witaminą B3.

Wyjąwszy B3 podwyższona wrażliwość szczurów na boleść utrzymywała się przez 5 tygodni WEDŁUG zakończeniu obok nich chemioterapii.

B3 ma możliwość działać, bowiem zwiększa pułap ważnego składnika komórkowego świetnego pod kategorią dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy – to znaczy NAD+. Wcześniejsze badania wykazały, że podwyższony poziom NAD+ może zabezpieczać przed rozmaitymi typami zniszczeń nerwów.

We wspomnianym badaniu witamina B3 podniosła pułap NAD+ na temat 50%!

Dodatkowo, efekt ów utrzymywał się przez więcej niż jeden tygodnie WEDŁUG zakończeniu suplementacji witaminy B3.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie zaakceptować jesteś szczurem. Jednak tego typu reakcje zwierzaków mówią naszej firmie bardzo wiele na temat, jak po podobnym sytuacji zareagowaliby osoby.

Onkolog ma możliwość Ci komunikować, aby nie zaakceptować przyjmować witamin podczas chemioterapii. Część wraz z nich mniema, że poniektóre witaminy, na przykład A, E i C mogą redukować skuteczność specyfików chemioterapeutycznych.

Witamina B3 na diecie

W moim odczuciu, nie jest wówczas jeszcze przesądzone. Ale specyficznego jesteśmy w pełni przekonani: Nie rezygnuj z witaminy B3!

Masz możliwość wprowadzić większą ilość wiadomości witaminy B3 do swojej własnej diety, jedząc buraki, wątróbkę i nerki wołowe, ryby akwariowe, takie jak łosoś, tuńczyk jak i również miecznik, oraz nasiona słonecznika oraz orzeszki ziemne.

Oprócz tego Twój ustrój przekształca aminokwas tryptofan na witaminę B3. Zatem masz możliwość podnieść osobisty poziom witaminy B3, spożywając pokarmy na temat wysokiej treści tryptofanu. Wedle dietą paleo może wówczas być indyk i zostały drób, czerwone mięso, moszna i nabiał.

Możesz dodatkowo przyjmować witaminę B3 czyli część suplementu, np. witaminę B obiekt. Jeżeli pokusisz się zażywać samą witaminę B3, nie możesz zapomnieć o “rumieniu”, który jest w stanie towarzyszyć niacynie. Zazwyczaj wydaje się on pokojowy, ale poniektórzy mogą się czuć niekomfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *