Witaminy z grupy B skutkują mniejszym ciśnieniem krwi

O ile pojawi się u Twoich potrzeb wysokie nacisk krwi (albo nadciśnienie), masz możliwość nawet odrzucić poczuć, gdy coś wydaje się nie faktycznie. Nazywane wydaje się “cichym zabójcą”. Naraża Ciebie na ryzyko udaru, napadu serca jak również zachorowania pod tętniaka. Odrzucić daje do tego ŻADNYCH ostrzegawczych sygnałów, gdy dzieje się coś nędznego.

Niestety lekarstwa na receptę, które mają ulżyć obniżyć nacisk krwi, potrafią wywołać potężne zawroty główki. Możesz się nawet przewrócić. A o ile jesteś odrobinę starszy, poniekąd niewielki upadek może wywołać poważne urazy.

Wiesz, gdy nie masz możliwość pozwolić, ażeby Twoje nacisk krwi stało zbyt wysokie… Na szczęście w całej nowym badaniu wykazano, gdy można uzdrawiać nadciśnienie w całej skuteczny strategia BEZ wykorzystywania leków.

Nadciśnienie- nowe testowania

Naukowcy wraz z Niemiec ustalili, że suplementacja aminokwasem L- argininą – w zestawieniu z witaminami z stajnie B: żrącą substancją foliowym, witaminą B6 jak i również B12 – może wesprzeć bezpiecznie jak i również skutecznie zmniejszyć ciśnienie krwi BEZ prac niepożądanych.

Przeprowadzono trzymiesięczne doświadczenie, które objęło 81 ludzi w przeciętnym wieku spośród łagodnym albo umiarkowanym nadciśnieniem. Uczestników przypadkowo przydzielono do odwiedzenia grupy otrzymującej albo placebo, albo L-argininę w złączeniu z witaminami z ekipy B. Rezultaty opublikowane są w czasopiśmie European Journal of Nutrition.

Na koniec czasu 90 dób ciśnienie skurczowe obniżyło się średnio na temat 6 mmHg w grupie leczonej. W grupie otrzymującej placebo zmniejszenie było nieważne.

Chociaż wszystko przebiega na drobny spadek, wówczas w rzeczywistości wydaje się być on niesłychanie duży.

Wcześniejsze badania wykazały, że zmniejszenie ciśnienia skurczowego o pięć mmHg być może oznaczać 14% zmniejszenie niebezpieczeństwa udaru jak i również 9% dolegliwości wieńcowej. Wówczas całkiem niepospolity wynik, który to może posłużyć za wzorzec.

Poza wspomnianym parametrem, przy niemieckim badaniu poprawie uległa również następna miara poprawnego stanu układu krążenia. Wówczas indeks odczynowego przekrwienia (RHI), która jest skalą zdrowej możliwości naczyń krwionośnych.

Wyłącznie obok osób spośród grupy leczonej RHI wzrósł o 0, 37 – kolejna banalna zmiana, spośród którą łączą się ogromne rezultaty. Normalna cena RHI sięga minimum 1-wszą, 67, dlatego poprawa do niej nawet na temat ułamek znaleźć istotne przesłanie.

Ponadto doświadczenie wykazało, iż poziom homocysteiny związanej spośród podwyższonym niebezpieczeństwem niewydolności serduszka i udaru, malał obok uczestników pochodzące z grupy leczonej.

Nadciśnienie- rzetelna dieta

Informacje te pokazują, że wówczas gdy cierpisz pod nadciśnienie, winieneś dostarczyć konkretnemu organizmowi większą ilość wiadomości L- argininy oraz witamin z kilku B.

Przejście na dietę paleo pochodzące z dużą wielkością mięsa jak i również warzyw pewnie podwyższy obok Ciebie rząd obu takich związków.

L-arginina występuje w całej źródłach białka, takich jak wołowina, drób, ryby akwariowe, jajka jak i również nabiał. Jarzyny liściaste jak i również owoce cytrusowe to odpowiednie źródło folianów (B9). Witamina B6 jak i również pozostałe witaminy z kilku B powstają obficie w całej papryce, kabaczku oraz warzywach kapustnych, np. brokułach jak i również kalafiorze.

Wówczas gdy nie jesteś zwolennikiem takich produktów spożywczych, nowych sprzymierzeńców w bitwie z nadciśnieniem znajdziesz też w postaci dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *