Jak pomóc chorym na szpik czyli o właściwościach zielonej cherbaty

Z chorób szpiku kostnego obie z wymienionych wyjątkowo w wielu przypadkach kojarzone znajdują się ze śmiertelnymi powikłaniami. Naprawdę wygląda tragiczna rzeczywistość. Naczelna z dolegliwości, szpiczak mnogi, to guz nowotworowy, który sprawia, że zwyczajne komórki osocza uzłośliwiają się w szpiku kostnym.

W sytuacji drugiego spośród tych schorzeń – rzadkiej choroby na temat nazwie amyloidoza – przystaje do oszczędzania białka przy narządach.

W sytuacji obu tychże chorób powikłania bywają na rzecz pacjentów śmiertelne. Ale wedle nowego doświadczenia jest cokolwiek, co posiada silne funkcjonowanie, ratuje żywot i wydaje się być powszechnie do kupienia po roztropnej cenie.

Wówczas moja ulubienica: zielona herbatka!

Zielona herbatka i do niej dobroczynne cechy
Za całość odpowiada litościwy związek występujący w naszej herbacie – polifenol na temat nazwie galusan epigallokatechiny (w skrócie: EGCG).

W badaniu przeprowadzonym pod Washington University w St. Louis, ustalono, że EGCG potrafi POWSTRZYMAĆ procesy przyczyniające się do odwiedzenia powstania zagrażającej życiu sprawie.

Jeżeli odczytujesz moje e-Porady Zdrowotne od momentu jakiegoś periodu, być może aktualnie to podsłuchiwałeś. Związki włączone w zielonej herbacie potrafią przyspieszyć Twój metabolizm, zachowywać komórki zanim uszkodzeniem, hamować nowotworom jak również zmniejszać stany lękowe.

Potrafią nawet obniżać obrzęk przegubów, łagodząc stany zapalne przynoszące bolesne natężenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Oraz wszystko to możemy osiągnąć podczas niewiele dłuższym niż tydzień!

W omawianym nowym badaniu naukowcy pochwycili się dziewięcioma osobami chorującymi na choróbska szpiku kostnego. Wyizolowali obok nich łańcuchy lekkie jak i również stwierdzili, iż EGCG zatrzymało odkładanie białek i pierwotnego przyrost do odwiedzenia niebezpiecznego pułapu.

To niesłychanie istotna uwaga.

Co więcej, w sytuacji EGCG jak i również odkładania białek (albo “blaszek amyloidowych”) operuje ten osobiście mechanizm, który to może przyczyniać się do odwiedzenia choroby Alzheimera. W doświadczeniach na zwierzętach wykazano funkcjonowanie ochronne w sytuacji choroby Alzheimera, choroby Parkinsona oraz ALS (stwardnienie zanikowe boczne).

Wykazano również, iż poprawia mężczyzna funkcje poznawcze po urazach neurologicznych! Dodatki EGCG istnieją łatwo do kupienia w internecie zbyt mniej aniżeli dolara na dzień.

Zielona herbata- dobra na rzecz każdego

Lecz nawet gdy Twój szpik kostny jest przy idealnym stanie… i nie zaakceptować cierpisz pod żadne choróbska neurologiczne… kompletna przeciwutleniaczy zielona herbata zostanie jednym z najzdrowszych napojów.

Spijanie jednej czy też dwóch szklanek zielonej herbatki może wręczyć około 300 mg EGCG. Największą sprawność zapewnia solidnej jakości importowana z Japonii lub Chin herbata liściasta, an odrzucić tania herbatka w torbach.

I odrzucić martw się, że zdobędziesz drgawek. Zestaw kofeiny w całej zielonej herbatki odpowiada plus minus jednej 3 jej treści w kawie.

Jeżeli jesteś bardzo drażliwy, w sklepach wraz ze zdrową strawą dostępne znajdują się również kategorie bezkofeinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *