Dokuczliwe długoterminowe bóle a aktywność fizyczna

Męczną Cię plecy… rwie Ciebie w stawach… i boli Cię kompletne ciało. Podczas gdy cierpisz pod przewlekłe bóle, wydaje Ci się, hdy nigdy odrzucić będziesz się znów upajać swoimi pojawiającymi się codziennie zajęciami. Mniemasz, że cierpienie będzie Wam stale towarzyszył.

Bez względu na to, lub jest to zapalenie stawów, fibromialgia czy różny przewlekły forma zapalny, ŻĄDASZ środka, który to ma niekończące i pewne działanie.

Medykamenty na receptę sobie spośród tym nie zaakceptować poradzą. Mając na uwadze działania niekorzystne i sposobność uzależnienia, nie zaakceptować powinieneś na nie sięgać za niejednokrotnie. Najlepiej, żebyś nie korzystał z tych propozycji wcale.

Działalność fizyczna możliwością dla medykamentów
Jednak wedle nowego doświadczenia kluczem do odwiedzenia odzyskania uciechy w pospolitych działaniach – bez jakichkolwiek bądź leków – może być POTĘŻNIEJSZA aktywność!

Przy badaniu – opublikowanym przy czasopiśmie znacznie mówiącej kategorii: Pain (Ból) – sprawdzono, że dorosłe starsze jednostki, które stale ćwiczyły, odczuwały mniej boleści niż jednostki prowadzące siedzący tryb istnienia.

Badanie objęło 51 ludzi dorosłych po wieku od czasu 60 do odwiedzenia 77 czasów. Każda nosiła przez tydzień urządzenie monitorujące poziom katalogów aktywności.

Uczestniczyły one po dwóch testach dotyczących “modulacji sygnału bólowego”. Jest to wymyślny termin na rzecz sposobu, po jaki Twój układ podniecony interpretuje sygnały bólowe.

Główny test mierzył ilość boleści odczuwanego poprzez każdą osobę przy powtarzalnym kontakcie spośród bodźcem bólowym.

W innym teście obserwatorzy życia społecznego oceniali, w którym stopniu odkrywczy ból zmniejszał odczucie poprzedniego bólu.

Naukowcy stwierdzili, hdy im ogromniejsza była czynność fizyczna parcypantów na poziomie od chwili umiarkowanego do odwiedzenia intensywnego, ów NIŻSZY efekt oceny smutku uzyskiwali na obu doświadczeniach.

Oznacza to, hdy osoby energiczne w rzeczywistości odczuwały mniej smutku podczas kierowców samych testów, niż postaci prowadzące siedzący tryb egzystencji. Nawet w wypadku kontaktu pochodzące z tymi samymi bodźcami powodującymi ból!

Tak jak możliwe?!

Czynność fizyczna minimalizuje odczucia bólowe
Widzisz, cierpienie nie jest odczuciem obiektywnym… dlatego że niektórzy czują ból wobec niższym progu niż inni ludzie.

Są to dodatkowo osoby, obok których spośród największym prawdopodobieństwem wystąpią zmartwienia w postaci przewlekłych dolegliwości bólowych.

Jednak, jakim sposobem pokazano po niniejszym badaniu, aktywność indywidualna to środek dokonania prawdziwej ZMIANY progu odczuwania boleści.

A dlatego, aby obniżyć przewlekły boleść, musisz się ruszyć!

Rozumiem, że ciężko jest przedstawić sobie wszystek ruch, gdy wszystko boli tak bardzo, iż chcesz tylko leżeć po łóżku. Wskazane jest jednak skupić uwagę na efekty tych testowań.

Nie jesteś zobligowany trenować do odwiedzenia maratonu – jest dużo sposobów dzięki wprowadzenie działalności fizycznej do odwiedzenia Twojego istnienia w subtelny sposób.

Do odwiedzenia najprostszych form należy oddanie więcej periodu na produkcję w ogrodzie, pójście na pływalnia lub pokonanie większej cyfry schodów.

Czynność fizyczna dostarczy Ci dodatkowo wiele różnych korzyści – od powstrzymywania chorobom do odwiedzenia poprawy samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *