Co łączy chorobę Alzheimera i cukrzycę

Powiedzmy sobie prawdziwie: choroba Alzheimera to rabuś. Może ukraść Twoją wspomnienie, Twoje wrażenie czasu jak i również miejsca… zaś być może chociażby Twoją indywidualność. Chcesz uczynić wszystko, jak możliwe, żeby zakuć tą chorobę przy kajdanki, nim rozpocznie własną szkodliwą aktywność!

A to szczególnie oryginalne, jeżeli chorujesz na cukrzycę.

Choroba Alzheimera i cukrzyca- korelacja
Od czasu jakiegoś periodu naukowcy znają, że moczówka cukrowa typu dwa może wzmagać prawdopodobieństwo pojawienia choroby Alzheimera. Im gorsza regulacja pułapu cukru we krwi, tymże wyższe niebezpieczeństwo.

Ukuli chociażby termin “cukrzyca typu 3” opisujący tą kradnącą rozum chorobę!

Lecz nie mieli swiadomosc jeszcze, jakim sposobem cukrzyca być może powodować otępienie lub przyczyniać się do odwiedzenia jego progresu. Jednak powiązanie to było teraz mocniejsze dzięki nowemu badaniu opublikowanemu w czasopiśmie Nature.

Uczeni z University of Bath odkryli możliwy “punkt przejścia” pomiędzy takimi dwoma schorzeniami.

I dowiaduje się, że zbytnio wysoki poziom cukru we krwi może być klockiem domino, który to kaskadowo uruchamia rozwój dolegliwości Alzheimera.

Uczeni analizowali sztuki mózgu ludzi chorujących w chorobę Alzheimera i ludzi zdrowych. Sprawdzali, w jaki sposób podwyższony poziom cukru we krwi działa w komórki mózgu.

Wiedzieli zawczasu, że zbytnio wysoki poziom glukozy (czyli cukru) we krwi może uszkadzać delikatne białka w tychże komórkach. Przebieg ten wspaniały jest zdecydowanie glikacja.

Podczas gdy dochodzi do odwiedzenia nagromadzenia nieprawidłowych białek w całej mózgu, ferment o kategorii MIF – co wydaje się skróconą kategorią łamańca językowego “czynnik hamujący migrację makrofagów” – wkracza na scenę, reagując pod stan zapalny.

Innymi słowy, MIF jest jak na przykład dobry policjant, który pragnie chronić celi Twojego mózgu przed powstaniem plątanin jak i również blaszek dotyczących chorobą Alzheimera.

Jest to trop do pojęcia problemu. Obserwatorzy życia społecznego stwierdzili, hdy wysoki poziom cukru we krwi może obniżać lub uniemożliwiać działanie MIF.

W badaniu wykazano, gdy glukoza odziałuje na MIF nawet obok osób nanajwcześniejszych etapach przypadłości Alzheimera.

Dowiaduje się, że jak cię mogę rozwoju przypadłości Alzheimera nasila się uszkadzanie MIF za pośrednictwem cukier włączony we krwi.

Wciąż wciąż musimy się wiele dowiedzieć o przemianach powodowanych w całej mózgu za pośrednictwem cukrzycę. Jednak jest to solidny nowy dokument, że moczówka cukrowa jest skorelowana z podwyższonym ryzykiem przypadłości Alzheimera. Przysparza się też do postępu tej przypadłości.

Choroba Alzheimera- jak hamować?

Zatem zamysł jest klarowny: Nie zechcesz, aby Swoje komórki mózgowe zalewał nadwyżka cukru!

Jednak nie zechcesz też ucierpieć z powodu przyszłych nieprzyjemnych prac niepożądanych medykamentów regulujących stopień cukru.

Szczęśliwie dostępne wydaje się być wiele przyrodniczych sposobów utrzymania zdrowego pułapu cukru we krwi, bezpiecznie związanego spośród lekami:

Wypróbuj dietę paleo (dietę jednostki pierwotnego), żeby poprawić korekcję poziomu cukru we krwi. Składają się na panią a naturalne tłuszcze, białka, cytrusy i jarzyny. Dodawaj cynamon do swych potraw. Wykazano, że poniższa rozgrzewająca, pyszna przyprawa wspiera w kontroli poziomu cukru we krwi u ludzi chorych w cukrzycę. Przyjmuj berberynę, przyrodniczy suplement diety pozyskiwany wraz z źródeł roślinnych. Ma mężczyzna udowodnioną efektywność regulacji pułapu cukru we krwi. Ów firma równie duża, jak w przypadku medykamentu metformina. Berberyna jest jednakże znacznie bezpieczniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *